5 padomi, lai izzustu kondensāts uz logiem

5 padomi, lai izzustu kondensāts uz logiem

Kondensāts uz logiem ir nepatīkama blakusparādība, kas nereti vērojama mūsus mājokļos. Sniegsim 5 padomusi cīņā ar kondensāta veidošanos uz logiem .
Kondensācija ir problēma visā pasaulē ne tikai Latvijā un ziemeļu valstīs. Kondensātam uz logiem esot ilgākā laika periodā tas var radīt gan logu bojājumu gan arī veselības problēmas.

Kondensāts uz logiem parasti parādās kā sīki pilienu ap logu malām un ir sekas temperatūras atšķirībām ēkas iekšpusē un ēkas ārpusē. Mitrums veidojās ēkas iekšpusē, kur ir siltāks gaiss tam nosēžoties uz stikla, jo tā parasti ir aukstākā vieta telpā. kondensāts uz logiem

Jo siltāks un mitrāks iekšpusē un ārpusē zemāka temperatūrā – jo lielāka būs kondensāta kārta.  Ievērojiet, ēdiena gatavošanas laikā bez ventilācijas rūtis pilnībā var pārklāties ar kondensātu.

Tātad, dažas lietas, ko varat ņemt vērā, lai cīnītos ar kondensātu uz logiem:

1) Izmantot mitruma uzsūcējus. Tiesa, tie mēdz būt dārgi, tērēt enerģiju un radīt troksni, taču kondensāts uz logiem noteikti vairs nebūs.

2) Nelietot biezus aptumšojošos aizkarus. Tie izolēs logu vēl vairāk un neļaus cirkulēt gaisam un veicinās kondensāta uz logiem rašanos.

3) Lai gan ārā ir slikti laika apstākļi ziemas mēnešos un veļas žāvētāji ir dārgi, mēģiniet nežāvēt pārāk daudz apģērba un citu drēbju telpās. Ja tā tomēr darat mēģiniet pēc iespējas ventilēt telpas, lai nerastos kondensāts uz logiem.

4) Pārgrieziet uz pusēm kartupeli un nosmērējiet ar kartupeļa sulu loga apakšu un malas. Kartupelī esošie fermenti atvairīs kondensāta uz logiem fiksēšanās procesu pie loga rūts.

5) Uzlabojiet jūsu pakešu loga stiklojumu no dubultā uz trīskāršo stikla paketi un paketi ar gāzes pildījumu. Šāda pieeja veicinās labāku siltuma izolāciju un tādējādi rūts, kas atrodās iekšpusē tik daudz neatdzisīs un līdz ar to kondensāts uz logiem neradīsies.

Related Posts

PVC logi

PVC logi

Plastikāta logi jeb PVC logi Pasaulē ir kļuvuši ļoti populāri. Kādēļ šāda popularitāte? Kas ir…Lasīt vairāk